Laiko ribojimas: 1s
Atminties ribojimas: 64MB
Duomenų failas: lmio_2000_3e1_karuseles_jau.in
Rezultatų failas: lmio_2000_3e1_karuseles_jau.out
Karuselės
Priešingomis kryptimis sukasi dvi karuselės A ir B (žr. pav.). Jos turi ir vagonėlių.
Toje pačioje karuselėje negalima pereiti iš vieno vagonėlio į kitą. Tačiau karuselės pastatytos taip arti viena kitos, kad jų sąlyčio vietoje galima peršokti iš vienos karuselės į kitą.
Kiekvienu laiko momentu liečiasi tik po vieną kiekvienos karuselės vagonėlį. Karuselės sukasi tokiu greičiu, kad praėjus vienam laiko momentui liečiasi vagonėliai, gretimi vagonėliams, kurie lietėsi ankstesniu laiko momentu. Žemiau esančiame paveiksle liečiasi juodai nuspalvinti vagonėliai. Praėjus vienam laiko momentui liesis pilki vagonėliai.
Pavyzdžiui, karusele A važiuoja keleivis. Jis gali peršokti į karuselės B vagonėlį ir apsisukus karuselei B vėl grįžti į kažkurį karuselės A vagonėlį.
image
Užduotis
1) Žinomi vagonėlių skaičiai abiejose karuselėse ir . Pradiniu momentu keleivis yra karuselės A vagonėlyje. Reikia suskaičiuoti, keliuose skirtinguose karuselės A vagonėliuose gali pabuvoti keleivis pasinaudodamas karusele B.
2) Žinomas karuselės A vagonėlių skaičius . Reikia rasti, koks turi būti mažiausias karuselės B vagonėlių skaičius , kad keleivis iš bet kurio karuselės A vagonėlio per karuselę B galėtų pakliūti į bet kurį kitą karuselės A vagonėlį.
Parašykite vieną programą, kuri rastų abu skaičius (t. y. drauge išspręstų uždavinio pirmą ir antrą dalis).
Pradiniai duomenys
Pirma pateiktas karuselės A vagonėlių skaičius , po to – karuselės B vagonėlių skaičius . Abu skaičiai yra toje pačioje eilutėje. Skaičius yra pradinis duomuo abejoms uždavinio dalims, skaičius – tik pirmajai daliai
Rezultatai
Rezultatus – pirmosios bei antrosios uždavinio dalies atsakymus – spausdinkite į dvi eilutes: pirmoje eilutėje – pirmosios dalies, antroje – antrosios dalies rezultatą
Pavyzdžiai
Pradiniai duomenys | Rezultatai |
---|---|
24 22 |
12 23 |