Laiko ribojimas: 1s

Atminties ribojimas: 10MB

Duomenų failas: misko_kodas.in

Rezultatų failas: misko_kodas.out

Jei norite pateikti savo sprendimą - prisijunkite.

Miško kodas

Atėjus gūdžioms rudens dienoms, miško karalius liūtas grįžo į savo sosto menę. Jau norėjo atsisėsti, tačiau ant savo sosto rado laišką. Laiškas nebuvo paprastas - jis buvo įvyniotas į gražią raudoną skarelę ir užantspauduotas baltosios meškos ženklu. Išvyniojęs laišką iš skarelės, liūtas nustebo, kadangi laiškas nebuvo parašytas lietuviškai. Vietoje to jame buvo daugybė jam nepažįstamų simbolių. Norėdamas sužinoti kas parašytas laiške liūtas pasikvietė pelėdą - išmintingiausią miško gyvūną - ir paprašė atskleisti paslaptingojo laiško paslaptį. Atėjusi palėda ilgai žiūrėjo į laišką, kol galiausiai tarė:

Šis laiškas yra užkoduotas pasinaudojus one time pad algoritmu su raktu, kurio ilgis 3 baitai ir aš jo iškoduoti negaliu. Tačiau galiu pasakyti, kad originalus laiškas parašytas lietuvių kalba keičiant lietuviškas raides panašiomis lotyniškomis ('ą' - 'a', 'č' - 'c' ir t.t.). Taip pat atrodo, kad laiške gali trūkti raidžių.

Padėkite pelėdai iškoduoti pranešimą.

Priminsiu, kad jei pranešimas, kurio baitai yra m_1,m_2,m_3,\\ldots,m_n yra užkuoduotas raktu, sudarytu iš k_1,k_2,k_3 baitų, tai originalų tekstą sudarys baitai m_1xk_1, m_2xk_2, m_3xk_3, m_4xk_1, m_5xk_2, ...., m_nxk_{n\\bmod3+1} (čia x yra xor operatorius).

Pradiniai duomenys

Užkoduotas pranešimas (šį pranešimą taip pat galima atsisiųsti adresu http://uosis.mif.vu.lt/~arla8488/siom/misko_kodas/kodas) - taip, bus tik vienas testas.

Rezultatai

Rakto simboliai (trys lotyniškas raidės), po kurių turite parašyti apie kokį gyvūną kalbama laiške (be lietuviškų raidžių), pvz.: 'gal liutas'.